Grécko Kos 2015

Pouze reportáže.

Moderátoři: skyline, Francois

Francois
Poděkoval(a): 14 krát
Dostal(a) poděkování: 30 krát
Status: Offline

Re: Grécko Kos 2015

Příspěvekod Francois » pát 11. zář 2015 15:59:50

11.7.15 sobota, 1 deň po plavbe
Budíme sa okolo 4:00h, hygiena, jedlo, zbežná kontrola vecí, či mám zbalené všetko. Všetko nemám nikdy, ale podstatné veci mám, čo nemám, nebudem potrebovať... viac nestíham, o 4:25 je už taxi na konci móla. Tí Gréci ma neprestávajú prekvapovať... Všetko pohodlne a letisku stíhame, žiaden chvat, čakám kedy rad ľudí zmizne. Polka nás je už vybavená, trochu sme sa zakecali a zostali sme posledný traja. Flyautobus odišiel, tých pár metrov zvládame aj peši... no, zvládli by sme, keby nás pustili, ale to nie je také jednoduché, čo nerozumejú anglicky?!? neviem, nevedia sa dohodnúť ani medzi sebou... nakoniec nám znovu pristavili flyautobus, hm, že by potrebovali vykazovať kilometre? že nemajú prezamestnanosť? :) Let v Airbuse je v pohode, ešte posledný pohľad na malebné pobrežie Kosu kúpajúce sa v rannom slnku presvitajúce pomedzi mraky a priama čiara do Atén.
Čo s načatým dňom? Bagáž do úschovne a ide sa. Pýtame sa na spoje, bezplatná doprava pokračuje... ale radosť netrvá dlho, referendum bolo minulý víkend, teraz už treba za cestu platiť. Blížime sa k mestu, hustota cestujúcich vo vagónoch rastie. Asi si chceli vybrať aj cestovné za minule ale nevydalo, vreckárom sa nezadarilo. Peniaze a doklady má kamoš v takom vrecku z kade má problém ich aj sám vytiahnuť a nie to cudzí.
Vystúpime v centre a ideme na raňajky. Sedíme na terase v kaviarni, kecáme, pozeráme mapu. Zo susedného stola sa miestny starí páni pýtajú z kade sme a kam ideme, Welcome in Greece a že Akropola je kúsok a stojí to pár drobných na metro.
Tak ideme ďalej, pozrieme ešte staré mesto a rybí trh. Veľa som ich nevidel ale vzhľad a zápach je +- rovnaký... blúdime v malebných uličkách obkvačkaných suvenírmi až sa vyškrabeme pod Akropolu. Dvaja postupujeme ďalej, stále vyššie, pokiaľ vedú cestičky a schody.
DSCN0693k.jpg
Turistov pribúda, regulovčíkov tiež, došlo aj na smerové rozdelenie peších prúdov, ináč by sme sa asi pozrážali. Toto veľmi nemusím, ale inak to nejde, raz to vydržím. Je tu pekelne teplo a aj diabolsky pekne. Na vrchu prefukuje a je sa na čo pozerať. Ešte pozrieme záhrady, chrámy, kostolíky, exponáty atď a ideme von. Po ani neviem koľkých telefonátoch sme sa dali dokopy tretí pokus, celkom úspech, nie? :)
A propó, ten žeriav na Akropole sa od minulého roku ani nepohol. Možno aj dlhšie...
Motáme sa po uličkách, prečesávame obchodíky so suvenírmi, nakupujeme. Objavil som peknú bronzovú sošku starej galéry, no nekúp to. Popoludnie, čas sa kráti, mažeme na metro. Samozrejme, trochu trvá kým máme lístky a sme na to správnom peróne, ale Kršo sa vyzná, stačí „nespať“ a sledovať ho... čo nie je po vyše týždennom maratóne brnkačka :)
Berieme bagáž z úschovne a ideme za kontrolu do dutyfree zóny. Konečne sme komplet, Palči sa chváli nákupmi, niektoré obchody už prešmíroval 3-x Tak nakupujeme posledné prezenty a dávame Goodbye drink. Bezpečnostná kontrola bola zábavná. Good day. Do you have metal objects in the baggage? Najprv som nechápal a potom mi zaplo, kovová soška lode a obligátna lyžička... do kelu... :fool: 3 razy ju röntgenovali kým zistili, čo to je. Nechceli to rozbaľovať a na röntgene loď sprvu vyzerala ako bodec. Nakoniec, s veľkým váhaním ma pustili ďalej. Zvyšok cesty bol už OK, všetko išlo ako po masle, v lietadle sme sedeli v jednej rade, čo pri náhodnom prideľovaní sedadiel je tak trochu mimo štatistickej odchýlky... ;)
Sme na Slovensku https://www.youtube.com/watch?v=Fbx5lIG9Ir4
Ďakujem všetkým zúčastneným za super dovolenku.

Ešte niečo ku Kršovi, ktorý celé toto vymyslel, vybavil, zohnal, nedal pokoja kým nás tam nedostal, čo sa dalo vyrepoval a celým zájazdom previedol.
Vďaka. :friends:

Stále ďalej, stále vyššie, k oblohe a ku hviezdam!
furt skipper

Omen
Poděkoval(a): 15 krát
Dostal(a) poděkování: 6 krát

Příspěvekod Omen » ned 13. zář 2015 20:33:13

Hezký Francois :good:

A kdy tedy přijde seznámení s posádkou a s jejich kapitánem ? (z těch vašich tajuplných útržků chytrý nejsem :( )

Francois
Poděkoval(a): 14 krát
Dostal(a) poděkování: 30 krát

Příspěvekod Francois » pát 15. led 2016 19:06:26

Marina KOS
579784_349494455164427_342725117_n.jpg
11880665_857747227672478_9219688525258615420_n.jpg

Stále ďalej, stále vyššie, k oblohe a ku hviezdam!
furt skipper

matrix
Poděkoval(a): 7 krát
Dostal(a) poděkování: 1 krát

Příspěvekod matrix » pát 15. led 2016 20:50:26

Francois, děkuji za krásné chvíle v okolí Kosu, hned je mi tepleji 8)
Pěkný popis plavby :good:

Zpět na “Reportáže”