Hodnocení CC 2015 - názory, připomínky atd.

"One dizajn" spoluplavba Chorvatsko 2015
Termín: 3.10. - 10.10.2015 / Lodě: Bavaria 40 - one dizajn

Moderátoři: skyline, Francois, Bilardos

Bilardos
Administrátor
Poděkoval(a): 17 krát
Dostal(a) poděkování: 15 krát
Kontaktovat uživatele:
Status: Offline

Hodnocení CC 2015 - názory, připomínky atd.

Příspěvekod Bilardos » ned 11. říj 2015 10:38:09

V první řadě bych chtěl poděkovat všem posádkám za účast na CC 2015.

Aby bylo možné CC vylepšovat, tak bych vás chtěl požádat o vaše názory a připomínky k CC.
- termín
- výběr lodí
- výběr trasy
- rozjížďky
- porady
- sledování lodí
- ceny
a vše další, co vás k tomu napadne.

Budeme rádi za každý názor.

Bilardos
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnocení CC 2015 - názory, připomínky atd.

Příspěvekod Bilardos » ned 11. říj 2015 10:41:10

Za mě:
- bojovalo se se starty: nejlepší varianta asi bude, pokud bude jasně stanovena startovní čára a čas startu
- minuta do startu vypnout motory
- další věc, co bych osobně rád vylepšil je čas startu: Startovalo se často 9:30 nebo v 10:00. Já bych rád viděl start na 9:00

HWC
Poděkoval(a): 2 krát
Dostal(a) poděkování: 4 krát

Příspěvekod HWC » ned 11. říj 2015 14:19:18

Ahoj,

co mohu zrekapitulovat za mne a mou posádku, termín byl dobrý, škoda nestálého počasí, ale to neovlivníš. S lodí také naprostá spokojenost.
Jediné co bych změnil - neřešit plánování rozjížďky podle předpovědi směru větru (rozumím, že jste si chtěli genakry pořádně užít ;).Navrhoval bych mít předem stanovenou trasu, která by zahrnovala i 1 nebo 2 výraznější obrátky, aby bylo třeba řešit i případnou změnu plachet.

Závěrem bych všem chtěl poděkovat za to, jak jste nás přijali mezi sebe a pokud podmínky dovolí, rád bych se zúčastnil dalších akcí :beer: .

Jindra

Pavel63
Poděkoval(a): 1 krát
Dostal(a) poděkování: 2 krát

Příspěvekod Pavel63 » ned 11. říj 2015 15:00:01

Za sebe chci poděkovat pořadatelům, dosud jsem byl asi 20x na moři (z toho od r. 2009 obvykle Bav. 36), ale vždy jako rodinné rekreační plavby, CC byl o něčem trochu jiném. Užil jsem si to a hodnocení bych ponechal větším odborníkům. Za mne - termín v pohodě, počasí neovlivní nikdo, nicméně nebyl průšvih typu 40 - 50 Bf, na druhou stranu hlášky "už je 0,6, už dokonce 0,8 - ale vítr, ne loď! ..." byly taky úžasné. SIlný déšť či bouřka byly otázkou oblečení, jinak voda ještě na koupání, lodě v pohodě, osahal jsem si i genakr (do CC nepoznaný) a jinak jsem poznal spoustu nových lidiček z jachtingu.
Pokud byly nějaké nedostatky či spory, věřím tomu, že to všichni brali sportovně a budiž to pro upřesnění pravidel a podmínek pro příští rok.

Pokud nebude vážný důvod k neúčasti, tak se těším na druhý ročník.

Pavel - "Doktor" - loď Buga.

lapis67
Dostal(a) poděkování: 3 krát

Příspěvekod lapis67 » ned 11. říj 2015 15:18:28

Úžasná akce, úžasní lidé, perfektní práce pořadatelů :good: a to nejen při plánování rozjížděk a kotvení, ale i při řešení problémů některé z lodí :good: Akce předčila mé očekávání a snad se mi poštěstí se účastnit i dalších ročníků 8)
- termín? podle mne bez problémů, špatné počasí může být kdykoliv :good:
- lodě ? bez problému na tento druh plavby, žádný závodník, ale prostorné pěkná loď a všichni měli stejné podmínky :good:
- trasy? pěkné přeplavby, kde bylo možné poznat nová místa, nová kotviště :good: ( jezdím 4 roky regatu v oblasti Primošten - Rogoznica a znám tam každý šutr pomalu, docela nuda nebýt závodů :dash2: )
-rozjížďky ? v pohodě, možná více podobných té čtvrteční s možností volby trasy a strategie :good:
-porady ? to hodnotí skippeři :beer:
- sledování? není třeba komentu, prostě :Bravo: :good: :Bravo: :good: :Bravo: :good: :Bravo: :good: :Bravo: :good:
- ceny ? krásné trofeje, ale šlo hlavně o zábavu a pěkný jachting :good:

lapis67 :crazy:

lapis67

pepo
Dostal(a) poděkování: 1 krát

Příspěvekod pepo » ned 11. říj 2015 16:10:12

Ahojte, dufam, ze sa vsetci bezpecne vraili domov. Ja osobne chcem velmi podakovat za super organizaciu a vyber lodi.

termin - super
lode - super (akurat Perun bol zospodu riadne zarasteny a nefungoval nam log) ale to bola otazka losovania. na kto si ho vyberie.
pocasie moze byt aj v lete hnusne a toto nase bolo podla mna super. z kazdeho sudku trosku.
trasy - tie dlhe rovne preplavby mohli byt spestrene nejakou otockou aspon okolo jedneho ostrovu, inak super.

Podla mna asi najvacsim "problemom" boli chaoticke starty, raz cez vysielacku, raz hlasnym odpocitavanim, raz Bilardos, raz Skyline ale uplne niekto cudzi... nabuduce treba urcit jedneho cloveka ktory vsetky etapy odstartuje rovnakym sposobom.

Start by sa mal zacinat, nie tym, ze sme vsetci v linii, ale mala by byt urcena jasna startovacia linia a cas startu. Startovacia lod oznamenim "5 minut do startu, len vlastne pripomenie, ze za 5 mint je uz ten dany cas, na ktorom sme sa vsetci dohodli". Linia bude vytycena bud GPS suradnicami alebo jasne rozpoznatelnymi bodmi, alebo sa na kazdu etapu urci jedna startovacia lod, ktora vytyci liniu, odstartuje pretek a skontroluje, co niektora lod nemala "preslap". potom bude mat moznost na motore dobehnut lode a nahodit plachty a zaradit sa do sutaze....

Dalsia vec, je start v uskom priestore za skoro-bezvetria... tu by mala byt moznost mat motor nastartovany a zaradeny neutral, na pripadny vyhybaci manever, nie vzdy bow truster staci. S neovladatelnou lodou sa vyhnut neda.

to je asi tak vsetko, co ma v rychlosti napadlo :)

Este raz dakujem aj v mene mojej poadky za super akciu. Bol to zazitok a ak financie a dovolenka mi vystacia, tak na rok ma tam mate zasa :)

Pepo Fusaklic :)

Bilardos
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bilardos » ned 11. říj 2015 17:19:51

Pepe, ty starty se shodneme. Páteční už byl tímto stylem ;-)

Francois
Poděkoval(a): 14 krát
Dostal(a) poděkování: 30 krát

Příspěvekod Francois » ned 11. říj 2015 19:46:34

Čo sa týka pripomienok: pochvaly nás potešia a budeme radi ak ich sem napíšete ale ešte radšej budeme keď to poviete svojim známym. :good:
Ale čo je pre nás ešte dôležitejšie aby ste nám povedali je to, čo sa vám nepáčilo a čo by ste urobili ináč alebo lepšie. Ak to nechcete tu rozmazávať, tak aj cez SZ ;)

Stále ďalej, stále vyššie, k oblohe a ku hviezdam!
furt skipper

Pavel63

Příspěvekod Pavel63 » ned 11. říj 2015 20:30:15

To Francois:

No, ještě bych chtěl poděkovati i Tobě, coby skiperovi lodě Buga, a myslím nejen za sebe (a za sebe samozřejmě ještě jednou Karlovi, že mi hodil přes Facebook info o téhle akci) - domnívám se, že u nás na palubě vládla velice dobrá nálada a vzorová spolupráce lidí, kteří si přijeli užít ten týden na moři, jinak nervozita byla jen když přestalo foukat a nejelo to, nebo když jsme dotahovali o délku lodě soupeře. Kdybych si dosud nedělal sám sobě kapitána, tak k Tobě do posádky jdu bez velkého přemýšlení. Třeba to za rok zase vyjde. Prostě klid, rozvaha, pohoda.

Jinak se mi podařilo dostat díky CC i do míst, kde jsem na rodinných plavbách zatím nebyl, zkusit si po 30-ti letech opět zasoutěžit na vodě, byť moře je trochu jiné, než řeka zpěněná vlnami, válci a vracáky.

Pavel ("Doktor", loď Buga).

juro
Dostal(a) poděkování: 1 krát

Příspěvekod juro » pon 12. říj 2015 11:05:51

Ahojte,

tiez by som sa v prvom rade chcel podakovat organizatorom za skvelu akciu, ktora bola uzasnym zazitkom a dufam, ze sa stane pravidelnou tradiciou a pevnym bodom v mojom kazdorocnom kalendari. Este raz velke dakujem a klobuk dole.

Co sa tyka pripomienok, vacsina veci tu uz padla, najma co sa startovania tyka, suhlasim s tym aby bol ranny start skorej, kludne o 8:00, max 9:00 a system tak ako bolo povedane, pevny GPS cas a jasna startovacia ciara.

K rozplavbam by som osobne bol za radsej dve kratsie za den, jedna doobeda, jedna poobede, s otockami a na rozny vietor, nie len na zadak stale, ale to tu uz tiez padlo. Na viac a kratsich rozplavbach je dobre aj to, ze jednak cim viac rozplavieb, tym relevantnejsi finalny vysledok a druhak sa na kratsej rozplavbe nevytvoria take velke vzdialenosti medzi lodami a pretek je tym padom napinavejsi a akcnejsi.

Posledna pripomienka: obmedzit mnozstvo alkoholu na lod na max 10 litrov tvrdeho, lebo som si tam prechlastal minimalne 3 roky zivota (to plati najma pre posadku pod vedenim arcialkoholika Skylina ;)

Duro (Stribog)

Bilardos
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bilardos » pon 12. říj 2015 11:52:57

juro píše:K rozplavbam by som osobne bol za radsej dve kratsie za den, jedna doobeda, jedna poobede, s otockami a na rozny vietor, nie len na zadak stale, ale to tu uz tiez padlo. Na viac a kratsich rozplavbach je dobre aj to, ze jednak cim viac rozplavieb, tym relevantnejsi finalny vysledok a druhak sa na kratsej rozplavbe nevytvoria take velke vzdialenosti medzi lodami a pretek je tym padom napinavejsi a akcnejsi.

Tady narážíme na dva úhly pohledu. Pak chceme CC více směřovat.
1) více k okruhové regatce: dvě rožjížďky kolem otočného bodu, ale nedovolí nám to se dostat výrazně dále od home maríny a poznávat tak více míst, kde jsme třeba nebyli
2) více poznávačka: jedna rozjížďka za účelem se posounout dále od home maríny ...
Všem se určitě líbí, když jsou dvě rozjížďky, ale spojit to s větším posunem není už tak snadné, proto jsme toto vložili jen tehdy, kdy k tomu byl prostor, podmínky, čas.
Samozřejmě jsme rád za takový názor a pojďme diskutovat :-)

prcek
Dostal(a) poděkování: 5 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: RE: Re: Hodnocení CC 2015 - názory, připomínky atd.

Příspěvekod prcek » pon 12. říj 2015 12:12:17

juro píše: Co sa tyka pripomienok, vacsina veci tu uz padla, najma co sa startovania tyka, suhlasim s tym aby bol ranny start skorej, kludne o 8:00

Posledna pripomienka: obmedzit mnozstvo alkoholu na lod na max 10 litrov tvrdeho, lebo som si tam prechlastal minimalne 3 roky zivota (to plati najma pre posadku pod vedenim arcialkoholika Skylina ;)

Duro (Stribog)

Zlata slova s tim alkoholem, treba deci na kilo zive vahy a nic co neni rum

Zlata slova s tim alkoholem, treba deci na kilo zive vahy a nic co neni rum :twisted:

clada cup sen jachtare

Pohyblívá živá balanční zátěž (nevyhazovat během plavby)
Navigator-dopravy, proviant a logistika, pripadne dalsi kdyz nekdo vymysli

skyline
Poděkoval(a): 20 krát
Dostal(a) poděkování: 4 krát

Příspěvekod skyline » úte 13. říj 2015 14:53:56

S tym alkoholom...
Myslim ze tam neboli ziadne deti a ked skutocne niekto nechcel tak si nedal...
Ale ano beriem mozno menej je niekedy viac...
Kazdopadne tieto veci sa vsetky vyriesia startom o 9:00.
Tym padom nikto nebude buntosit do rana a nebude sa ani tolko zurovat...
Ohladom tych rozjazd je to ako napisal Karel...
Ide o to kam chceme smerovat CC....
Ma to byt skor okruhovka alebo poznavacka s nejakym tym spolocnym pretekom...
Samozrejme sa da ciastocne spojit jedno s druhym ale to uz bude narocnejsie...

P.S.
Hadam som vam nedal tak zabrat s tym pitim...

Skyline...

Francois

Příspěvekod Francois » úte 13. říj 2015 15:09:29

skyline píše:S tym alkoholom...
Myslim ze tam neboli ziadne deti a ked skutocne niekto nechcel tak si nedal...
Ale ano beriem mozno menej je niekedy viac...
P.S.
Hadam som vam nedal tak zabrat s tym pitim...

Nabudúce vás miniem v úctivej vzdialenosti... :dash2: :dash1: ;)

skyline píše:Ide o to kam chceme smerovat CC....
Ma to byt skor okruhovka alebo poznavacka s nejakym tym spolocnym pretekom...
Samozrejme sa da ciastocne spojit jedno s druhym ale to uz bude narocnejsie...

Poznávačka so spoločným pretekom by mohla byť priorita, ak zvýši čas a budú podmienky, tak okruh, ak nie tak doplnkové disciplíny.

furt skipper

michalvi

Příspěvekod michalvi » úte 13. říj 2015 18:54:18

Bude to len opakovanie uz napisaneho, ale neda mi a musim podakovat. Nulty rocnik dal urcite zabrat po organizacnej stranke. Takze velke DAKUJEM vsetkym organizatorom.

Starty sa zdaju byt uz vyriesene :Bravo: takze ziadne dalsie fakticke pripomienky nemam. CC sa prezentuje ako "pohodova regata" a to ma oslovilo najviac! Cas startu by nemusel byt fixne dany na cely tyzden. Vyhlasoval by sa vecer pred kazdym startom podla stavu lodi...aby bol cas na odstranenie pripadnych poruch a bola pohoda 8)
Znacenie lodi. Na regatach sa na lode lepia cisla. Nam by mozno stacilo pripnut na topenantu pod CC este malu vlajku vo farbe prideleneho tricka. Ale ked je internet a online sledovanie lodi vzdy k dispozicii, tak pre male mnozstvo lodi neni potreba ani to :-)

Super super super! :Yahoo!:
Michal (Vesna)

Pavel63

Příspěvekod Pavel63 » sob 24. říj 2015 19:31:25

No, když se začalo diskutovat, tak můj názor je asi takový:

1) Ohledně směrování CC se mi právě líbilo to, že se plulo někam, takže jsem se mohl podívat i na místa, kde jsem ještě nebyl (nejdál jsem byl na o. Ist a u té kaple na vrcholu, kam jsme někteří v pátek ráno udělali výšlap na východ slunce). Jezdit jen okruh - to taky jde, konec konců jsme si to vyzkoušeli ve ČT odpoledne kolem Tramerky a Tramerčice. Ale nemyslím si, že by bylo dobré strašit každý večer např. v Sukošanu a jezdit regatu jen sem a tam.

2) Alkohol - myslím si, že jsme dospělí a je to otázka vůle každého jednotlivce a slušnosti či ohleduplnosti ostatních, aby toho, kdo prostě nechce pít, nenutili. A samozřejmě je otázkou pro ty, kteří ví, že mají sklon k většímu mnžství alkoholu, aby vždy zvážili, kde jsou, v jaké společnosti, na lodi je samozřejěm vyšší riziko úrazu a pod., zda ve svém značně podnapilém stavu neobtěžují okolí - ale to bychom z jachtařského fóra udělali protialkoholní poradnu ...

3) Ke značení lodí - označovat je čísly by asi byl problém, když se snažíme dělat dojem, že jde o volnou spoluplavbu a nikoli regatu. Spíš asi doplnit barevný pruh pod vlajku CC.

Takže asi tak. Já osobně jsem byl spokojený s trasou a ohledně pití - posádka lodě Buga ví, jak na tom jsem. A děkuji jim, že mne nenutili do něčeho, co nemusím.

Pavel.

Omen
Poděkoval(a): 15 krát
Dostal(a) poděkování: 6 krát

Příspěvekod Omen » pon 26. říj 2015 8:36:54

KUA, KUA, už se plánuje CC :shock: 2016 , ale ještě jsem neviděl ucelené hodnocení nebo reportáž z CC 2015??? :x

Francois

Příspěvekod Francois » pon 26. říj 2015 9:11:02

Termíny nepustia, robíme to na preskáčku... :)

furt skipper

Pavel63

Příspěvekod Pavel63 » pon 26. říj 2015 19:57:41

Reportáž z CC 2015 už existuje - zatím ale jen takový první nástřel, prochází připomínkové řízení ze stran organizátorů a kapitána (samozřejmě ho nemohu moc pomlouvat, příště by mne asi nevzal na palubu a to bych nerad ...), budou samozřejmě ještě korekce, pravděpodobné rozšíření možná i formou spoluautorství (nebylo by od věci klidně ještě k tomu doplnit další poznatky, dojmy, zážitky atd. ve slovenštině - stejně na CC 2015 mám dojem, že slovenština převládala - a na rozdíl od AJ jí i rozumím) a jinak je zatím napsaná z pohledu jednoho člena posádky lodě Buga. Měla být krátká, což tak jaksi popsat plavbu 6 dnů na půl stránky tak nějak moc nejde, takže jsou z toho zatím asi 2 stránky a je otázkou, jak moc se rozroste. Záměrně z ryze praktických důvodů vynecháváme jednu stránku či chcete-li oblast spoluplavby. Zasvěcení ví o co jde. Něco proběhlo hned v úvodu CC 2015 i přes VHF, abychom určitá slova či pojmy moc nepouštěli do éteru, takže to vynecháváme i v psané podobě.

Jakmile se reportáž ještě doladí tak, aby s ní souhlasili i organizátoři a můj kapitán, bude tu a pravděpodobně i na internetovém časopise My Boat. V podstatě na popud jednoho z autorů zmíněného časopisu jsem sednul a reportáž (aspoň faktografii) napsal. Takže vydržte, ono to není tak úplně "hup na krávu a je tele".

S pozdravem
Pavel.

Omen
Poděkoval(a): 15 krát
Dostal(a) poděkování: 6 krát

Příspěvekod Omen » pon 26. říj 2015 21:16:48

Pavel63 píše:Reportáž z CC 2015 už existuje - zatím ale jen takový první nástřel, prochází připomínkové řízení ze stran organizátorů a kapitána (samozřejmě ho nemohu moc pomlouvat, příště by mne asi nevzal na palubu a to bych nerad ...), budou samozřejmě ještě korekce, pravděpodobné rozšíření možná i formou spoluautorství (nebylo by od věci klidně ještě k tomu doplnit další poznatky, dojmy, zážitky atd. ve slovenštině - stejně na CC 2015 mám dojem, že slovenština převládala - a na rozdíl od AJ jí i rozumím) a jinak je zatím napsaná z pohledu jednoho člena posádky lodě Buga. Měla být krátká, což tak jaksi popsat plavbu 6 dnů na půl stránky tak nějak moc nejde, takže jsou z toho zatím asi 2 stránky a je otázkou, jak moc se rozroste. Záměrně z ryze praktických důvodů vynecháváme jednu stránku či chcete-li oblast spoluplavby. Zasvěcení ví o co jde. Něco proběhlo hned v úvodu CC 2015 i přes VHF, abychom určitá slova či pojmy moc nepouštěli do éteru, takže to vynecháváme i v psané podobě.

Jakmile se reportáž ještě doladí tak, aby s ní souhlasili i organizátoři a můj kapitán, bude tu a pravděpodobně i na internetovém časopise My Boat. V podstatě na popud jednoho z autorů zmíněného časopisu jsem sednul a reportáž (aspoň faktografii) napsal. Takže vydržte, ono to není tak úplně "hup na krávu a je tele".

S pozdravem
Pavel.

Moc to nezamotávej a hupni na krávu, těším se na to tele :(
A taky to moc necenzuruj, ať je to jedlé. Reportáž přece není o kolektivním názoru hlav pomazaných, ale o jedinečném pohledu jednotlivce né? :shock:
Admiralita jistě napíše ucelené hodnocení akce sama.

Zpět na “Clada CUP 2015”