NP Kornati

Jediné omezení: pouze vše kolem jachtingu

Moderátoři: skyline, Francois

Uživatelský avatar
HWC
Příspěvky: 85
Registrován: stř 22. říj 2014 21:28:04
Poděkoval(a): 2 krát
Dostal(a) poděkování: 4 krát
Status: Offline

NP Kornati

Příspěvekod HWC » pát 21. črc 2017 21:05:40

Ahoj,

chtěl bych se optat, zda jste někdo už byl kontrolován v průběhu plavby skrz území NP Kornati nebo v Telaščici? Podle jejich webu jsem pochopil, že pro vstup na území parku musím mít zaplaceno podle délky lodě a nikdo se neptá, jestli jen projíždím např. přes Malou Proversu. A cena i mimo hlavní sezonu na jeden den je přes 200 Kuna.

JindraUživatelský avatar
Francois
Příspěvky: 1767
Registrován: pát 25. říj 2013 14:39:38
Poděkoval(a): 14 krát
Dostal(a) poděkování: 30 krát
Status: Offline

Re: NP Kornati

Příspěvekod Francois » pát 28. črc 2017 11:03:41

Ja som tam bol niekoľkokrát a nikdy som nič neplatil. Teda viackrát som tam plával a pár krát zakotvil. Ale už som tam dlho nebol a všetci čo som im to povedal tvrdili, že som mal šťastie. Takže tak.


Stále ďalej, stále vyššie, k oblohe a ku hviezdam!
furt skipper

Uživatelský avatar
Jarda885
Příspěvky: 31
Registrován: sob 04. říj 2014 8:22:33
Dostal(a) poděkování: 2 krát
Status: Offline

Re: NP Kornati

Příspěvekod Jarda885 » úte 01. srp 2017 14:23:01

Mají slušný přehled o lodích, které proplouvají Kornatama.
Pokud jen proplouváš, neplatíš.
Pokud zakotvíš nebo vyvážeš u mola měl bys platit. Někteří provozovatelé hospod snad mají domluveno, že jejich hosté neplatí. Nevím kteří.

Doporučuje se koupit vstupenku mimo park. Např. Murter. Při platbě uvnitř parku je cena zhruba dvojnásobná. Dělávalo se to tak, že jak přijel výběrčí, zvednul jsi kotvu a vypadnul. Slyšel jsem, že s tím byly problémy. Jednou jsi zakotvil, zaplať.

Jakmile máš vstupenku, je v databázi jméno tvé lodě a kontroloři Tě neobtěžují. Jakmile nejsi v databázi jsou u Tebe během minut. Nedoporučuji kotvit bez vstupenky.Uživatelský avatar
HWC
Příspěvky: 85
Registrován: stř 22. říj 2014 21:28:04
Poděkoval(a): 2 krát
Dostal(a) poděkování: 4 krát
Status: Offline

Re: NP Kornati

Příspěvekod HWC » stř 02. srp 2017 17:52:11

takže návštěva Many za poplatek:-( díky za vyčerpávající infoPavel63
Příspěvky: 29
Registrován: pát 28. srp 2015 20:11:19
Poděkoval(a): 1 krát
Dostal(a) poděkování: 2 krát
Status: Offline

Re: NP Kornati

Příspěvekod Pavel63 » ned 10. zář 2017 9:53:50

Asi to už není aktuální, ale pro info pro ostatní, pokud tam chtějí třeba příští rok (nezmění-li zase podmínky).

Pokud propluji přes Mala Proversa a dám se vnější stranou Dugi Otoku nebo naopak venkem kolem Kornat směr Primošten, nikdo asi po mně nic chtít nebude. Zhruba před 8 - 10-ti lety pacholci hned za Mala Proversa měli zakotvený větší motorák jako plovoucí pokladnu a všechny lodě odchytávali ještě před odbočkou do Telaščice a vnucovali vstupenky. Ale od té doby už jsem tam něco podobného neviděl.

Navečer připlouvají strážci parku na rychlých gumových člunech, obvykle v uniformách a řádně označení, kontrolují lodě a buď máš vstupenku z pevniny (viz dále) nebo ti prodají vstupenku na místě. Netuším, jak to řeší, když je celá posádka někde na výšlapu na břehu nebo v hospodě na večeři.

Vstupenka je podle délky lodí, ceny se dají najít na www.kornati.hr a pro ilustraci v posledních letech pro 12m loď to bylo na pevnině při nákupu předem asi 250 KU, na místě ale 380 KU, takže pokud jsi plánoval návštěvu Kornat s kotvením na noc, vyplatilo se koupit vstupenku na pevnině. S tou pak zapluješ do NP Kornati a obvykle odpoledne nebo navečer výběrčím ji jen ukážeš a oni ti tam dají datumové razítko, měl bys Kornati opustit následující den.
Kornati podle mne stojí za návštěvu, aspoň si je proplout a třeba zase odfrčet na večer někam pryč, ale večer jsme chodívali na břeh, vystoupali na hřebene a jsou odtud krásné západy slunce a pokud budeš mít štěstí, uvidíš na horizontu i vzdálené pohoří v Itálii (odhadem 150 - 180 km).

Vstupenky na pevnině se daly koupit např. někde na Murteru nebo v maríně Sukošan v turist centru tuším u mola 24. Určitě je to k dostání ještě na dalších místech.
Pozor - pokud budete na pobřeží a budete chtít se zajet podívat na Kornati (všude možně se nabízejí prodeje na výlet lodí na Kornati), nechte si vysvětlit nejlépe na mapě, kam vás vlastně zavezou. Většina totiž vozí turisty ne na Kornati, ale do Telaščice, tam je vysype u hospody u jezera Mir (slané jezero propojené puklinami s mořem) a odpoledne je zase nalodí a doveze zpět. Telaščica je taky pěkná, ale rozhodně to není NP Kornati, který je o něčem jiném.

Pavel.
Zpět na “Volná diskuse”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host